"ЗАТВЕРДЖУЮ"

Завідувач кафедри стоматології

дитячого віку, професор

______________ Безвушко Е.В.

“___”  січня  2016 р.

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

Дитяча терапевтична стоматологія

V курс, Х семестр 2015/2016 н.р.

 

Тема

Год.

1.

 

Зміст, структура та вимоги тестового ліцензійного іспиту “Крок-2” за спеціальністюСтоматологія”. Правила вирішення тестових завдань з дитячої терапевтичної стомтатології, заповнення бланку відповідей.

6

2.

 

Основні напрямки профілактики карієсу зубів. Загальні та місцеві карієсогенні чинники. Ендогенна та екзогенна профілактика карієсу. Засоби та методи, оцінка ефективності.

6

3.

Особливості перебігу, діагностики та лікування карієсу тимчасових та постійних зубів у дітей. Сучасні пломбувальні матеріали, їх характеристика та вибір в практиці дитячої терапевтичної стоматології.

6

4.

Клініка, діагностика та диференційна діагностика пульпіту в тимчасових та постійних зубах у дітей. Вибір методу лікування в залежності від стадії розвитку зуба та форми пульпіту. Консервативне, вітальні та девітальні методи лікування: покази, методика виконання, можливі ускладнення та їх попередження.

6

5.

Клініка, діагностика та диференційна діагностика періодонтиту в тимчасових та постійних зубах у дітей. Сучасний ендодонтичний інструментарій, особливості ендодонтичних втручань в тимчасових зубах і постійних зубах із несформованим коренем. Прогноз.

6

6.

Захворювання пародонту у дітей. Гінгівіт, пародонтит, пародонтальний синдром. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика.

6

7.

Основні принципи лікування захворювань пародонту у дітей. Вибір лікарських засобів.

 

8.

Диференційна діагностика   захворювань слизової оболонки порожнини рота  у дітей  (вірусної, бактеріальної, алергічної природи та при соматичних захворюваннях).

6

9.

Основні принципи лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота у дітей (вірусної, бактеріальної, алергічної природи та при соматичних захворюваннях). Сучасні лікарські засоби, їх вибір, механізм дії.

6

10.

Комплексна діагностика та визначення індивідуальних підходів до профілактики і лікування основних стоматологічних захворювань у дітей.

6

Всього

60

 

 

Завуч кафедри                                                                                             доц. Мусій-Семенців Х.Г.

 

 

 

 

"ЗАТВЕРДЖУЮ"

Завідувач кафедри стоматології

дитячого віку, професор

______________. Безвушко Е.В.

“____”  січня 2016 р.

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

Дитяча терапевтична стоматологія

V курс, Х семестр 2015/2016 н.р.

 

Тема

Год.

1.

Техніка естетичної реставрації постійних зубів у дітей із застосуванням сучасних композитних матеріалів. Відновлення тимчасових зубів у дітей із застосуванням стандартних металевих коронок та целулоїдних ковпачків.

 

4

 

2.

Озонотерапія у комплексному лікуванні карієсу зубів у дітей.

3

3.

Використання лазеротерапії у комплексному лікуванні захворювань пародонту у підлітків.

4

4.

Лікування дітей під загальним знечуленням.

4

5.

Фармакодинаміка основних груп лікарських засобів, що

застосовуються при лікуванні захворювань слизової оболонки

порожнини рота удітей.

 

4

6.

Променеві методи діагностики в дитячій стоматології.

3

7.

Фізіотерапевтичні методи лікування в дитячій  терапевтичній стоматології.

 

4

8.

Одонтогенні вогнища інфекції у дитячій стоматології.

 

4

Всього

30

 

 

Завуч кафедри                                                                                             доц. Мусій-Семенців Х.Г.