Конкурс з "Профілактики стоматологічних захворювань у дітей"


Програма кафедри "Дітям Львівщини – стоматологічне здоров’я"

У 2003 році за ініціативи завідувача кафедри стоматології дитячого віку ЛНМУ імені Данила Галицького професора Смоляр Ніни Іванівни було започатковано конкурс на кращу студентську роботу з "Профілактики стоматологічних захворювань у дітей" серед студентів стоматологічного факультету.

Студенти стоматологічного факультету, навчаючись на кафедрі стоматології дитячого віку, оволодівають навиками проведення санітарно-освітньої роботи в рамках первинної профілактики стоматологічних захворювань у дітей в різні вікові періоди, застосовують на практиці отримані знання. Для цього усі студенти готують бесіди з профілактики стоматологічних захворювань згідно з навчальним планом самостійної роботи, які згодом приймають участь у конкурсі з "Профілактики стоматологічних захворювань у дітей".

На конкурс студенти подають бесіди (стенди) з однієї із запропонованих оргкомітетом тем, які визначені кращими за рішенням журі попереднього відбіркового туру. Об’єм бесіди довільний, текст обов’язково повинен бути доповнений ілюстраціями (малюнки, фото) згідно з обраною темою.

Журі оцінює роботи за критеріями:

Журі визначає кращі роботи і нагороджує дипломами затвердженого зразка.

У 2006 році за ініціативи професора Ніни Іванівни Смоляр студенти стоматологічного факультету провели уроки по догляду за порожниною рота на тему “Щоби зубки не боліли” для дітей середньої групи у дитячих дошкільних закладах: “Дивосвіт”, “Левеня” та “Альфа” та для дітей третього класу Львівської медичної гімназії. Це були перші уроки-бесіди, в яких активну участь приймали самі діти.


З цього часу кращі роботи знаходять своє практичне втілення в "Уроках здоров'я", які проводяться студентами в дитячих дошкільних закладах та школах Львова та Львівської області на громадських засадах згідно з програмою профілактики “Дітям Львівщини – стоматологічне здоров’я” (2007 р.). Керівником програми є асистент кафедри стоматології дитячого віку Єзерська О.В., відповідальні: за розділ профілактики стоматологічних захворювань – доцент Стадник У.О., за розділ профілактики ЗЩА – доцент Чухрай Н.Л. Для втілення "Програми…" працює ціла команда, до складу якої входять також студенти стоматологічного факультету та викладачі кафедри – асистенти Іванчишин В.В. і Нарепеха О.Т.

Прикладом практичного втілення напрацювань конкурсу стала участь студентів-переможців у предметному тижні “Ми – за здоровий спосіб життя”, який проходив 17-21 грудня 2007 року у м.Бібрка Львівської обл., у загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня. За підтримки дирекції школи студенти провели уроки здоров’я серед учнів 1-4 класів.

Також "Уроки здоров’я" проводились студентами та викладачами кафедри на виконання Указу Президента України від 11.12.2007 р. №1205 "Про проведення в Україні у 2008 році Року підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування" та розпорядження голови ЛОДА від 15.01.2008 р. №11/05-08 "Про обласні заходи з проведення року підтримки усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батькіського виховання".

З метою реалізації цієї програми за підтримки деканату стоматологічного факультету ЛНМУ імені Данила галицького було організовано та проведено низку цікавих та корисних заходів для дітей.

5.07.2008 програма отримала практичне застосування на обласному святі "Мама, тато та я – дружна сім’я" у Центрі творчості та юнацтва Галичини було проведено за співпраці зі службою у справах дітей ЛОДА.

Також у 2008 році "Уроки здоров’я" проводились у Яворівському районі Львівської області у дитячому будинку для дівчат "Мілесс Єзу – Воїни Ісуса", де знаходяться діти з неблагополучних сімей від 3 до 18 років.

У 2009 році "Уроки здоров’я" прводились в дошкільних закладах та загальноосвітніх школах Галицького району м.Львова, а також у львівській загальноосвітній школі-інтернаті №2.

У 2010-2011 роках "Уроки здоров’я" окрім дошкільних закладів та загальноосвітніх шкіл м.Львова та Львівської області були проведені у Львівській філії Київського інституту культури та мистецтв для студентів 1-2 курсів.

Кожного року у вересні в рамках "Програми…" студенти стоматологічного факультету беруть участь у заходах, присвячених Всесвітньому Дню здорової порожнини рота та Дню захисту дітей.

До проведення “Уроків здоров’я” викладачі кафедри залучають професійний “Театр-студію” (художній керівник Олена Мілевська) Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді (директор Рудницький В.В.), які у вигляді вистави надають допомогу у проведені занять. Крім того, активну підтримку в проведенні "Уроків…" надають приватні стоматологічні клініки та центри.

У 2010 році благодійний фонд "Крила надії" висловив подяку декану стоматологічного факультету професору Ступницькому Р.М., проректору з науково-педагогічної роботи професору Магльованому А.В. та колективу кафедри стоматології дитячого віку ЛНМУ імені Данила Галицького за сприяння та допомогу в організації та проведенні благодійної вечірки "Танці з викладачами", привсяченої щорічному Дню захисту дітей з метою збору коштів на лікування онкохворих дітей.

За участь в організації благодійної акції "Танці з викладачами ЛНМУ імені Данила Галицького-2", що відбулася у травні 2011 року, викладачі кафедри стоматології дитячого віку отримали подяку від керівництва вузу. Усі зібрані кошти пішли на допомогу трьом дитчим будинкам Львівської області.

З 2010 року викладачі кафедри стоматології дитячого віку разом зі студентами за підтримки деканату стоматологічного факультету приймають активну участь у благодійних заходах у рамках загальноуніверситетської акції "Подаруй дітям свято" та проводять "Уроки здоров’я" для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, що проживають у дитячих будинках та школах-інтернатах Львівської області (м.Дрогобич, "Оранта", с.Жовтанці, "Вишенька", с.Новий Милятин, "Добре серце", ДДБ №1 м.Львова).

Поряд з санітарно-освітньою роботою викладачі кафедри разом зі студентами стоматологічного факультету організовують проведення театралізованих вистав з нагоди свят Великодня, Святого Миколая, Нового року.

Враховуючи актуальність, значимість та необхідність проведення “Уроків здоров’я” для виконання програми “Дітям Львівщини – стоматологічне здоров’я” усі заходи погоджено та затверджено міським та обласним відділами освіти м.Львова та відділом у справах дітей та молоді Львова та області (2009).

[На головну]